Prof Dr. Atilla Erdem

7. 11. 1954 tarihinde Gaziantep' de doğdum.İlk orta ve lise eğitimimi Ankara’ da tamamladıktan sonra  1971 yılında girdiğim Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1977 yılında mezun oldum.Nöroşirürji eğitimimi 1978-1983 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı'nda tamamladım.    

    Devlet hizmeti yükümlüsü olarak  Sivas ve Ankara Numune Hastanelerinde 1984-87 yılları arasında nöroşirürji uzmanı olarak çalıştım. Bu hizmetimi tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi  Nöroşirürji Anabilim Dalında yeniden göreve başladım  ve ağırlıklı olarak uyku fizyolojisi ve epilepsi cerrahisi konularında  çalışmalarıma devam ettim.   

    1988 yılında Amerika Birleşik Devletleri Houston Texas Baylor Medical College Sleep Research Center' da görev yaptım.    

   1990-1992rasında Zürich Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniğinde Prof.Dr.M.Gazi Yaşargil’in ameliyatlarına katıldım.  Yine bu süre içerisinde mikronöroşirürji kursunu tamamladım ve hippokampus vaskülarizasyonu konulu anatomi çalışmasını sonuçlandırdım.   

1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri Little Rock Arkansas' da;  Arkansas Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Bölüm Başkanı  Prof. Dr. Ossama Al-Mefty ve aynı bölümde görev yapan Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil' in ameliyatlarını  izledim. Bu dönemde André Olivier' in daveti üzerine gittiğim   Kanada Montreal Nöroloji Enstitüsü'nde epilepsi cerrahisi uygulamalarını izleme fırsatı buldum.   

17. 10. 1990 tarihinde doçent,  5. 3. 1996 tarihinde de profesör ünvanı aldım.Evli ve bir çocuk sahibiyim.